سبک زندگی

مهمترین عوامل خطر و علایم مشکوک سرطان معده

دانشیار رادیوانکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سرطان معده را شایع ترین و کشنده ترین سرطان در مردان ایرانی برشمرد و گفت: سال گذشته 8800 مورد جدید ابتلا به سرطان معده در کشور شناسایی شد.

2 اسفند 1399

رد پای اقتصاد در ابتلا به بیماری&zwnjهای واگیردار و غیرواگیردار

رییس دانشکاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به شباهت شرایط بهداشتی و درمانی کشورهای فارسی زبان بر ضرورت گسترش تعامل و همکاری های علمی بین این کشورها برای ارتقای سطح سواد سلامت جامعه تاکید نمود.

18 دی 1399

خبرنگاران چند دلیل برای افزایش ازدواج

تهران - خبرنگاران - رشد تعداد ازدواج که این روزها به گفته بعضی مسئولان در آذر ماه اوج گرفته، به تایید شماری از کارشناسان، می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله تاریخ فراموش نشدنی 99.9.9 نیز بوده باشد.

16 دی 1399

مدل های جدید قفسه دیواری اتاق نشیمن در طرح های مختلف

اگر بدنبال دکوراسیونی امروزی و جدید در دکوراسیون اتاق نشیمن و بطور کلی محیط خانه خود هستید، داشتن قفسه دیواری اتاق نشیمن با خطوط طراحی ساده از جمله عناصر لازم است که باید برای منزل خود تهیه کنید. علاوه بر جلوه زیبایی که اینگونه قفسه ها به دکوراسیون کلی...

23 آبان 1399

3 راه قدرتمند برای مثبت ماندن در زندگی

همه ما توصیه های خوبی برای مثبت ماندن دریافت نموده ایم. هرچه چالش بزرگتر باشد، این خرد نیمه پر لیوان شیشه ای بیشتر می تواند غیرواقعی باشد. یافتن انگیزه تمرکز بر نکات مثبت وقتی که به نظر می رسد چیزی جز آرزو نیست، سخت است.

15 آبان 1399

چگونه پولدار شویم ؟ با دانستن این 12 راز ساده!

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین اهدافی که همه ما برای آن هر روز کوشش می کنیم درآمد بیشتر و دستیابی به همه اهدافی است که برای رسیدن به آن ها پول بیشتری نیاز داریم؛ همواره هم به دنبال این موضوع هستیم که چگونه پولدار شویم ؟ حسابی برای کنکور درس می خوانیم تا...

3 آبان 1399

5 نمونه کره بدن که پوستتان را همچون پنبه نرم و لطیف می کند

کره بدن می تواند موجب نرم و لطیف شدن و رطوبت رسانی به پوست شود. با ما همراه باشید تا شما را با بهترین نمونه های کره بدن آشنا نماییم.

28 مهر 1399

منشأ و انواع سردرد از نگاه طب سنتی

یک محقق طب سنتی گفت: سردرد یا صداع به 24 دسته مختلف تقسیم می گردد.

25 مهر 1399

عمارت مفخم بجنورد؛ یادگار شاه قاجار در خراسان

دوره قاجار، یک عصر شوم و تاریک در تاریخ کهن این مرز و بوم است؛ دوره ای که در آن جنگها و پس از آنها قراردادهای شرم آور صلح و آتش بس با کشورهای گوناگون بسته شدند. اوج خفقان ایران در زمان بی کفایتی ناصرالدین شاه بود؛ حاکمی که از زمامداری کشور خیلی نمی دانست...

7 مهر 1399

بخارای نوروزی منتشر شد

بخارای نوروزی با تصویری از خلیل ملکی منتشر شد.

13 اردیبهشت 1399

خبرنگاران صالحی امیری: نگاه ما به کشتی فراتر از ورزش قهرمانی است

تهران- خبرنگاران- رییس کمیته ملی المپیک گفت: نگاه ما به کشتی فراتر از ورزش قهرمانی و بستری برای رسیدن به این ورزش است. زیرا مدال ها به رشته ورزشی هویت نداد بلکه اخلاق و پهلوانی به کشتی هویت داد.

21 فروردین 1399

تهران را طهران ببین

بریم سفر، کجا؟ شهرستان جمله ای تکراری - بریم شمال جمله ای تکراری تر، در تهران زندگی کنی و این جملات را نشنیده باشی بعید است! سفر در عالم ایرانی جماعت حکایت طنازانه ای دارد، به گفته مرحوم اینانلو: سبک گردشگری و سفر ما ایرانی ها باجناقی است.

14 فروردین 1399

بی کاران مشغول نمایشند!

استاد ارتباطات با بیان اینکه تاثیرپذیری از شبکه های اجتماعی، تابعی از میزان تحصیلات، فهم اجتماعی و فرهنگ افراد است، گفت: تفاخرهایی که در فضای مجازی می بینید عموما کار مشتی بیکار است.

25 آذر 1398

دردسرهای یک وجب جا

عارف چراغی طرح مسکن اجتماعی از ابتدای دولت دکترروحانی به عنوان یکی از طرح های جایگزین طرح مسکن مهر و طرح سامان دهی مسکن نیازمندان عنوان شد که البته هیچ گاه کلنگ اجرا به خود ندید.

21 آبان 1398

استراحت لازمید؟ به این شهرها مسافرت کنید

مسافرت به 5 مکان حیرت انگیز جهان برای تمدد اعصابروح انسان هم مانند جسم او احتیاج به تغذیه شدن دارد، تغذیه ای که بتواند بعد از یک دوره بی حالی و بی حوصلگی دوباره شادابش کند و مطمئنا هیچ چیز بهتر از یک مسافرت خوب نمی تواند حالش را جا بیاورد! فکر می کنید به...

19 آبان 1398

صرف قهوه در مضیف ، یکی از آداب و رسوم خورستان

اگر چه جای جای کشور عزیزمان ایران، مردمان خونگرم و مهمان نواز از قومیت های گوناگون را در دل خود جای داده است، اما در جنوب کشور ایران در استان خوزستان می توان مردمانی را یافت که در مهمان نوازی و خونگرمی زبانزد هستند. این استان زر خیز که شهر و روستاهای متعددی...

3 مهر 1398

اجرای طرح همسفر کوچک من در آزادراه تهران ـ پردیس

مدیرعامل کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی از اجرای طرح همسفر کوچک من در آزادراه تهران ـ پردیس، هم زمان با هفته گردشگری اطلاع داد.

25 شهریور 1398

10 فیلم پرفروش تاریخ سینما

فیلم انتقام جویان: انتها بازی توانست با فروش فوق العاده خود تنها پس از چند هفته، به رتبه دومین فیلم پر فروش تاریخ سینما برسد.

23 مرداد 1398

آشنایی با بازار بزرگ استانبول

تاریخچه بازار بزرگ بازار بزرگ استانبول، یکی از قدیمی ترین بازارهای شهر استانبول ترکیه است که به صورت مسقف می باشد. در این بازار می توانید بیش از 4000 مغازه مختلف را مشاهده کنید و خریدهای خود را از آن ها انجام دهید. دلتابان در این مطلب میخواهد کمی بیشتر شما...

20 مرداد 1398

معرفی اقیانوس های ابری ایران

ایران کشوری با جاذبه های طبیعی، تاریخی و تفریحی فراوان می باشد؛ در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا افراد زیادی هستند که به سمت جنگل ها و مناطق مرتفع می روند تا از گزند گرمای طاقت فرسای تابستان به دور باشند. از همین رو در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران...

20 مرداد 1398
تعداد: (28)