معماری و عمران

رونمایی از جدیدترین گوشی های پرچمدار سونی

گوشی های Xperia 1 III و Xperia 5 III دارای دوربین های تله فوتو منحصربه فردی هستند که می توانند بین حالت های 70 میلی متری و 105 میلی متری تغییر نمایند و این به معنای بزگ نمایی نوری 2.9 و 4.4 برابری است.

18 اردیبهشت 1400

آمادگی استادیوم شهدای گمنام برای استقرار آموزشگاه فوتبال پرسپولیس

به گزارش خبرنگاران، به همین دلیل، شهرداران مناطق 18 و 19 و مدیران باشگاه پرسپولیس با حضور در استادیوم شهدای گمنام، از شرایط این مجموعه که در اختیار پرسپولیس قرارگرفته است، بازدید کردند تا کلید بهسازی و تجهیز برای استقرار آموزشگاه فوتبال پرسپولیس روشن...

14 اردیبهشت 1400

مسکن، آنالیز قیمت لجام گسیخته ساخت و ساز در کشور به بیان عضو کمیسیون عمران مجلس

خبرنگاران - عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به سود 300 درصدی سازندگان مسکن، گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان نظارتی بر ساخت و سازها ندارد.

23 بهمن 1399

موزه بریتاتیا بازگشایی می شود

ورودی موزه بریتانیا رایگان خواهد، همه بازدیدکنندگان باید از ماسک استفاده و از پیش ساعت بازدید خود را از طریق سایت رزرو کنند.

19 مهر 1399

باسازی بالاحصار کابل توسط هند

این تفاهمنامه عصر روز گذشته (دوشنبه سوم سنبله/شهریور) با حضور محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان میان وینی کمار، سفیر هند در کابل و شهیره زاده هرجی، نماینده دیپلوماتیک آغاخان به امضا رسیده است. کشور هند هزینه بازسازی این بنا تاریخی را پرداخت خواهد...

19 مهر 1399

طالبان: پس از ایجاد نظام اسلامی نیروهای طالبان در تشکیلاتی جداگانه استقرار می یابند

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر درباره سرنوشت اعضای این گروه پس از توافقنامه صلح گفت که طالبان از پس تشکیل نظام اسلامی در تشکیلاتی جدا مستقر می شوند.

13 مهر 1399

انعقاد تفاهم نامه میان اداره کل میراث فرهنگی البرز، شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی البرز گفت: تفاهمنامه سه جانبه میان این اداره کل، شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج با هدف همکاری در بازسازی و حراست از آثار و ابنیه تاریخی شهر کرج و همچنین ایجاد زیر ساخت های لازم به منظور توسعه صنعت گردشگری منعقد...

12 مهر 1399

خبرنگاران اختصاص پنج هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار به پروژه های آبی استان اردبیل

اردبیل - خبرنگاران - نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین از اختصاص پنج هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار به پروژه های آبی استان اردبیل اطلاع داد و خواهان پیگیری اجرای این پروژه ها از سوی مدیران مربوطه شد.

11 مهر 1399

عمارت مفخم بجنورد؛ یادگار شاه قاجار در خراسان

دوره قاجار، یک عصر شوم و تاریک در تاریخ کهن این مرز و بوم است؛ دوره ای که در آن جنگها و پس از آنها قراردادهای شرم آور صلح و آتش بس با کشورهای گوناگون بسته شدند. اوج خفقان ایران در زمان بی کفایتی ناصرالدین شاه بود؛ حاکمی که از زمامداری کشور خیلی نمی دانست...

7 مهر 1399

برنامه های درسی دوشنبه 15 اردیبهشت شبکه های آموزش و شبکه چهار

جدول زمانی پخش برنامه های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در روز دوشنبه 15 اردیبهشت ماه که به وسیله شبکه های آموزش و چهار روی آنتن می رود، اعلام شد.

10 تیر 1399

راهکار وزیر برای کسانی که دسترسی به شاد ندارند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مسائل شبکه شاد و عدم دسترسی بعضی مردم به گوشی های هوشمند گفت: طبیعی است که افرادی از بستر شبکه شاد دور می مانند. ما برای یاری آمدیم، نه برای اذیت کردن مردم و اجبار به کسانی که امکان تهیه گوشی هوشمند را ندارند.

10 تیر 1399

خبرنگاران مسئولیت اجتماعی شهرداری ها در روزهای کرونایی بر پایه میز خدمت الکترونیک

شهرکرد-خبرنگاران- شهرداری ها برای کاهش حضور فیزیکی مراجعه کنندگان در روزهایی که کرونا شایع شده است، مسئولیتی دارند و یکی از مسئولیت های اجتماعی آنان فراهم کردن زیرساخت های ارائه خدمات الکترونیکی در قالب میز خدمت الکترونیک است، که اکنون مسئولان برخی...

15 خرداد 1399

عربستان اعلام آتش بس کرد

تسنیم نوشت: ائتلاف سعودی همزمان با آغاز اجرای آتش بس یکجانبه در یمن، مناطق مختلف این کشور را آماج حملات هوایی خود قرار داد.

11 خرداد 1399

درمان ضایعات نخاعی با سیستم رها کننده داروی دوتایی

به گزارش خبرنگاران، وقتی آسیبی به نخاع وارد می گردد، در ناحیه صدمه دیده واکنش های پاتولوژیک و التهابی اتفاق می افتد که منجر به ایجاد محیط مهاری و تحلیل رفتن آکسون ها می گردد و در نهایت ناتوانی حرکتی ایجاد می نماید.

3 اردیبهشت 1399

تهران را طهران ببین

بریم سفر، کجا؟ شهرستان جمله ای تکراری - بریم شمال جمله ای تکراری تر، در تهران زندگی کنی و این جملات را نشنیده باشی بعید است! سفر در عالم ایرانی جماعت حکایت طنازانه ای دارد، به گفته مرحوم اینانلو: سبک گردشگری و سفر ما ایرانی ها باجناقی است.

14 فروردین 1399

شاخص بورس 7000 واحد رشد کرد

بازار بورس در آخرین روز معاملات هفته جاری سبزپوش ماند و شاخص این بازار با 7087 واحد رشد رقم بی سابقه 384 هزار و 99 واحد را به ثبت رساند.

4 اسفند 1398