پاکستان سفر رئیس مجلس این کشور به افغانستان را لغو کرد

به گزارش وبلاگ 14 ستاره، درحالیکه وزیر خارجه روسیه به پاکستان رفته و نشست صلح استانبول نیز قرار است در ماه جاری برگزار گردد، پاکستان سفر رئیس مجلس این کشور به کابل را لغو کرد.

پاکستان سفر رئیس مجلس این کشور به افغانستان را لغو کرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ 14 ستاره، سفر اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان که قرار بود امروز (19 فروردین) در یک سفر 3 روزه برای ملاقات با مقامات افغان به کابل بیاید، لغو شد.

پیش از این سفارت پاکستان در کابل اعلام نموده بود که رئیس مجلس پاکستان به دعوت همتای افغان خویش جهت تقویت روابط دوجانبه و روابط مردم با مردم قرار است در رأس یک هیئت 16 نفره وارد کابل گردد.

این سفر در حالی لغو شده که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه این هفته برای اولین بار در 9 سال گذشته برای ملاقات با مقامات پاکستانی به این کشور سفر کرد و افغانستان از محورهای ملاقاتهای وی عنوان شده است.

محمد صادق نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در افغانستان در توئیتی درباره لغو این سفر گفت: ملاقات رئیس مجلس پاکستان از کابل در پی مسدود شدن فرودگاه بین المللی حامد کرزی به دلایل امنیتی، به تعویق افتاده است.

وی اضافه کرد که تاریخ جدید سفر هیئت مجلس پاکستان پس از مشورت های مقامات مربوط دو طرف تعیین خواهد شد.

لاوروف در نشست خبری مشترک با همتای پاکستانی خود در اسلام آباد گفته که این دو کشور در قبال صلح افغانستان نظر مشترک دارند و برای تامین آن کوشش خواهند کرد.

وی همچنین اضافه کرد: ما توافق کردیم که به طرف های درگیر در افغانستان برای رسیدن به یک توافق جهت سرانجام جنگ داخلی، به وسیله گفتمان سیاسی همه شمول، باید تسهیلات بیشتری را فراهم کنیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پاکستان سفر رئیس مجلس این کشور به افغانستان را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان سفر رئیس مجلس این کشور به افغانستان را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید