موزه بریتاتیا بازگشایی می شود

به گزارش وبلاگ 14 ستاره، ورودی موزه بریتانیا رایگان خواهد، همه بازدیدکنندگان باید از ماسک استفاده و از پیش ساعت بازدید خود را از طریق سایت رزرو کنند.

موزه بریتاتیا بازگشایی می شود

همچنین یک جهت جدید یک طرفه برای بازدید از موزه طراحی شده است و کارکنان و نشانگرها به هدایت بازدیدکنندگان کمک خواهند کرد.

موزه بریتانیا از بازدیدکنندگان خواسته ضمن رعایت فاصله اجتماعی به صورت مرتب از ژل های ضدعفونی کننده دست که در موزه قرار داده شده استفاده کنند.

برخی از رستوران ها و کافه های موزه برای خدمات دهی فعال خواهند بود و روش های غیرنقدی را برای پرداخت ترجیح می دهند.

همچنین موزه بریتانیا از علاقه مندان درخواست کرده در صورت داشتن علائم ابتلا به ویروس کرونا از مراجعه به موزه خودداری کنند.

موزه بریتانیا یکی از وسیع ترین و غنی ترین موزه های دنیا با میلیون ها گنجینه و آثار باستانی دائمی از فرهنگ های مختلف دنیا است. این موزه عنوان دومین موزه پربازدید دنیا را نیز با خود یدک می کشد.

موزه بریتانیا در سال 1753 میلادی با مجموعه اهدایی یک پزشک و دانشمند ایرلندی به نام هنس اسلون تاسیس شد و کمیته ای از معتمدان برجسته، این موزه را در یک عمارت قرن هفدهمی به نام خانه مونتاگو که با پول جمع آوری شده از مردم خریداری شده بود، بنا کردند.

طراح این موزه از معماری کلاسیک یونان باستان در ساخت ساختمان این موزه استفاده کرده است؛ حیاطی با چهار بر گسترده در قلب موزه، 43 ستون با ارتفاع 14 متر الهام گرفته از ستون های معبد آناهیتا، تزئینات مثلثی و پله های عظیم این مکان را به یکی از جذاب ترین موزه ها در دنیا تبدیل کرده است تا شکوه و عظمت اشیای داخلی را دوچندان کند.

قسمتی از موزه با نام بخش خاورمیانه شامل اشیایی پرارزش از کشورهای ایران، عراق و دیگر کشورهای این منطقه است که تنها چیزی حدود 13 هزار شیء باستانی از ایران مانند استوانه یا منشور حقوق بشر کوروش، سفالینه هایی به قدمت 3300 سال پیش از میلاد و مجموعه ای از ظروف سیمین و زر را در خود جای داده است.

منبع: گردشبان

به "موزه بریتاتیا بازگشایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه بریتاتیا بازگشایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید