علت طولانی بودن راه رسیدن به موفقیت چیست؟

به گزارش وبلاگ 14 ستاره، در این مطلب 10 دلیل برای طولانی بودن راه رسیدن به موفقیت را از زبان افراد مختلف برایتان نوشته ایم که در نوع خود خواندنی هستند.

علت طولانی بودن راه رسیدن به موفقیت چیست؟

به گزارش، رسیدن به پیروزیت به زمان بسیار زیادی احتیاج دارد. هیچ وقت آدم نمی تواند در زمانی که مدنظرش است به صندلی یا درآمد دلخواهش دست پیدا کند. اما چرا راه رسیدن به پیروزیت تا این اندازه طولانی است؟

واقعیت این است که هیچ کسی یک شبه در زندگی پیروز نمی گردد. در زیر 10 دلیل از زبان افراد مختلف را برایتان نوشته ایم که در نوع خود خواندنی هستند.

سخت کار کردن شاید یکی از ملزومات رسیدن به پیروزیت باشد، اما کار هایی که مفید و ارزشمند باشند نه هر کاری. در طول روز، فقط شماری از فعالیت ها در اولویت اصلی قرار دارند و بقیه کار ها فقط پوشش دهنده هدف مرکزی بشمار می روند. به همین خاطر، بهتر این است به جای کار کردن برای ساعات طولانی، کمی از فعالیت های خود فاصله بگیرید، از دور به چشم انداز اصلی خود نگاه کنید و فعالیت های اصلی و ارزشمند را انتخاب کنید. سپس برای آن ها برنامه ریزی نموده و انجامشان دهید.

این کار مثل باشگاه رفتن است؛ شما می دانید که با ورزش کردن علاوه بر حفظ سلامت جسمانی، اندام متناسب تر و روحیه بهتر خواهید داشت، اما با همه این آگاهی ها فقط یک بار در هفته باشگاه می روید؛ در صورتی که می توانید روزانه 2 ساعت ورزش کنید و به نتیجه موردنظر برسید.

به صورت کلی، همه چیز (در زندگی و کار) به انتخاب بستگی دارد. وقتی انتخاب درستی داشته باشید، پیروزیت بیشتری برای خود رقم خواهید زد. بعلاوه، باید بیاموزید که کدام فعالیت ها بر باقی مسایل اولویت دارند.

همه این جمله را شنیده ایم که می گویند: شکست پلی است به سوی پیروزی. این جمله کلیشه نیست و واقعیت دارد. شما اگر به اندازه کافی خطا نکنید، نمی توانید راه درست را پیدا کنید. اگر هنوز نتوانسته اید به پیروزیت دست پیدا کنید، به این معنی است که احتمالا زیاد شکست نخورده اید.

وقتی شما مشغول خوشگذرانی و تفریح هستید، بقیه در کوشش برای دست یافتن به صندلی های بالاتر در زندگی هستند. آن ها با سعی و خطا کوشش می نمایند مسایل جدیدی در زندگی بیاموزند. این را بدانید، تا زمانی که از کنج راحتی خودتان بیرون نیایید و ریسک نکنید، پیشرفتی هم در کار و زندگیتان ایجاد نخواهد شد.

هر بار که با شکست روبرو شوید، تجربه ای جدید می آموزید و چه بسا مهارتی به توانایی هایتان افزوده می گردد.

در گذشته های دور در سال 1919 میلادی، والت دیزنی به شهر کانزاس سیتی نقل مکان کرد تا به عنوان نقاش در یک روزنامه مشغول کار گردد. اما خیلی زود او به خاطر نداشتن خلاقیت و ایده های ناب و نو از شغل خود اخراج شد. پس از اخراج شدن، والت دیزنی با یک تئاتر محلی برای تهیه کارتون قراردادی بست که Laugh-O-Grams نام داشت. با اینکه نمایش آن ها بسیار محبوب بود، اما به لحاظ اقتصادی با شکست روبرو شدند و آقای دیزنی رسما ورشکست شد. حدود 20 سال طول کشید تا او به پیروزیت دست پیدا کند.

در پاییز سال 1937 میلادی بود که والت دیزنی کارتون سفیدبرفی و هفت کوتوله را منتشر کرد. این برنامه 1.5 میلیون دلار فروش داشت و 8 جایزه اسکار دریافت کرد. یعنی همان پیروزیتی که او بشدت دنبالش بود.

پیروزیت والت دیزنی حدود 20 سال طول کشید و این دلیلی بر اثبات این حرف است: پیروزیت میان بر ندارد.

نباید همواره منتظر این باشید که در جوانی به پیروزیت دست پیدا کنید. هر فردی منطقه زمانی ویژه خود را دارد. بعضی ها در دهه 20 زندگی به خواسته هایشان می رسند و بعضی در 60 یا 70 سالگی. دلیلش این است که موقعیت و شرایط زندگی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است.

شاید زاکربرگ در دهه 20 زندگی با فیس بوک به پیروزیت دست یافت، اما بنیان گذار KFC در سن 60 سالگی سوخاری های جذابش را وارد صنعت غذایی جهان کرد.

شکست خوردن بسیار ترسناک است. مخصوصا اگر در کاری سرمایه گذاری کنید و همه پولتان هدر برود. اما نباید در جا بزنید. نباید مسخ شکست بشوید.

همه مردم دوست دارند پیروز شوند، اما اغلب آن ها می خواهند بدون خطر کردن و قربانی دادن به این هدف دست پیدا نمایند. چنین امری تقریبا غیر ممکن است. شما برای رسیدن به پیروزیت باید شهامت ریسک کردن را داشته باشید. تا زمین نخورید نمی توانید بار دیگر محکم تر روی زمین گام بردارید.

کسانی که از دست دادن پول برایشان ترسناک است، همه سرمایه خود را در بانک نگه می دارند. پس انداز بد نیست، اما سرمایه گذاری بهتر است؛ با سرمایه گذاری می توانید سود خود را چند برابر کنید، اما با پس انداز فقط از پولی که دارید محافظت می کنید و هیچ مبلغی به آن افزوده نمی گردد.

سخت دریافت به خود بسیار خوب است، اما نباید در این کار زیاده روی کنید. با تمرکز کردن روی اشتباهات در واقع خود را از قرار دریافت در راستا درست دور می کنید.

رشد شخصی به این معنی است که با سعی و کوشش تغییرات روزانه در زندگی خود ایجاد کنید. اما اغلب افراد با تمرکز روی ترس از نتیجه کارها، از ریسک کردن و ایجاد تغییر در زندگی می ترسند و در نتیجه در جا می زنند. این را بدانید که از دل ترس ها هم می توان به پیروزیت دست پیدا کرد.

در حقیقت، مردم با دست کم دریافت توانایی های خود و مقاومت در برابر تغییر از رشد شخصیت و رسیدن به پیروزیت خودشان پیشگیری می نمایند.

گاهی افراد همه تمرکز خود را روی جزئیات هدفشان می گذارند و فقط از نزدیک به آن نگاه می نمایند. اما درست این است که چند قدم عقب بروید و از دور هدف و فعالیت های خود را تماشا کنید.

ببینید آیا هدفتان از دور هم همان قدر جذاب و زیباست؟ با گذشت زمان، عقاید افراد تغییر می نماید. آن ها می توانند شناخت بهتری نسبت به خود داشته باشند و دیدگاهشان نیز واقع گرایانه تر می گردد. البته منظور این نیست که هدف اولیه بر اساس ناآگاهی اتخاذ شده، اما پس از گذشت زمان و قرار دریافت در موقعیت، می توان دیدگاه های کامل تر و سازنده تری داشت.

به این هم توجه داشته باشید که اگر تاکنون به پیروزیت دست نیافته اید به این معنی نیست که شکست خورده اید.

همه چیز در جهان دوره ای ساکن و در حالت انتظار دارد که دوره نهفتگی می گویند. مثل زمانی که پرنده روی تخم می خوابد تا جوجه گردد. 21 روز طول می کشد تا جوجه سر از تخم در بیاورد، این دوره برای انسان حدود 9 ماه است. از بسته شدن نطفه تا موجود شدن، در همه مسایل جهان رواج دارد. دلیلش این است که همه چیز های مهم و بزرگ جهان به زمان احتیاج دارند.

هر چه هدفی بزرگ تر باشد، به زمان بیشتری برای محقق شدن احتیاج دارد.

نوشتن هدف و ترسیم نقشه راه در رسیدن به پیروزیت بسیار مهم است. اما این اهداف باید واقع بینانه باشند.

گاهی ممکن است برای دریافت تایید و جلب توجه دیگران، اهدافی برای خود مشخص کنید که بر اساس اصول و واقعیت ها بنا نشده اند. یا ممکن است کار هایی را بنویسید که هنوز آمادگی انجام آن ها را ندارید. این مسایل باعث می شوند در مدت زمان کوتاهی ناامید شوید و احساس ترس و ناامنی شدید پیدا کنید.

با مشخص اهداف کوچک، اما قابل دستیابی، با سرعت و انگیزه بیشتری می توانید به سوی هدف اصلی گام بردارید.

یکی از دلایل پیروز نشدن در کار می تواند این باشد که شما انگیزه و اشتیاق خود را از دست داده اید. شاید چیزی که الهام بخشتان بوده دیگر وجود ندارد. ممکن است در اطراف شما افراد الهام بخش جود نداشته باشند. یک نگاهی به پیرامون خود بکنید، آیا دوستان و نزدیکان حامی و پشتیبان شما هستند؟ آیا به ایده های بزرگ و کوچک شما احترام می گذارند و به آن ایمان دارند؟ اگر این طور نیست، سعی کنید از افراد منفی و کسانی که آیه یاس می خوانند فاصله بگیرید و به راستای که مطمئن هستید درست است، قدم بگذارید.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "علت طولانی بودن راه رسیدن به موفقیت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت طولانی بودن راه رسیدن به موفقیت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید