عذرخواهی پوراحمد از تاریخ سینما، انتها تیغ وترمه تغییر می نماید

به گزارش خبرنگاران، نشست رسانه فیلم سینمایی تیغ و ترمه سومین نشستی بود که در دومین روز از برگزاری جشنواره سی و هفتم فیلم فجر رور پنجشنبه 11 بهمن ماه با حضور عوامل فیلم در پردیس ملت برگزار گردید.

عذرخواهی پوراحمد از تاریخ سینما، انتها تیغ وترمه تغییر می نماید

این نشست با حضور کیومرث پوراحمد کارگردان، علی قائم مقامی تهیه نماینده، لاله اسکندری، پژمان بازغی، دیبا زاهدی، کوروش سلیمانی و شراره رنجبر بازیگران، رضا یزدانی خواننده، فردین خلعتبری آهنگساز، مهری شیرازی طراح چهره پرداز، خشایار موحدیان تدوینگر و تعدادی دیگر از عوامل فیلم همراه بود.

در ابتدای نشست پوراحمد با ابراز خرسندی از حضور پررنگ جوانان در عرصه های مختلف کشور مطرح نمود: هربار که می خواهم فیلم بسازم استرس دارم. به همان اندازه که سال 55 اولین فیلمم را ساختم، مضطرب می شوم. اما در این فیلم هرگاه استرس داشتم و فکر می کردم ممکن است کار از دستم در برود، خیالم راحت بود که فردی کاربلد، پرکار و بدون حاشیه یعنی علیرضا زرین دست کنار من است که او غایب بزرگ این نشست است.

وی درباره رها شدن شخصیت امیر در فیلم شرح داد: راست می گویید، موافقم که کاراکتر امیر رها شده چون چند پلان از فیلم حذف و خاتمه بندی تغییر نموده است که امیدوارم بعد از جشنواره بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

پوراحمد با اشاره به اینکه ماهی یکبار کتاب های مختلفی را می خواند، مطرح نمود: رمان کی از این چرخ فلک پیاده می شوم را پیدا کردم که برایم خیلی جذاب بود و تنها تفاوت فیلم با رمان این است که ترمه نسبت به خیانت ها منفعل عمل نمی نماید و انتقام می گیرد.

پوراحمد در پاسخ به پرسشی درباره به کار بردن الفاظ زشت و ناسزا در فیلم شرح داد: تلاشمان را کردیم که حرف های نامناسب در فیلم به کار نرود و اگر این رخ داده از مردم و تاریخ سینما عذرخواهی می کنم.

وی در پاسخ به پرسشی نسبت به راضی بودن خودش از فیلم گفت: کودن ترین آدم ها هم وقتی فیلمی می سازند، فکر می نمایند بهترین اثرشان را ساخته اند. وقتی من گل یخ را ساختم فکر می کردم خواهران غریب2 را ساخته ام اما وقتی واکنش ها را دیدم، فهمیدم فیلم مزخرفی را ساخته ام اما برای همه فیلم هایم به یک اندازه انرژی می گذارم.

مهری شیرازی هم در سخنانی کوتاه بیان نمود: من سالیان سال و از فیلم شب یلدا با آقای پوراحمد همکاری می کنم و خیلی خوشحالم که این بار هم در کنار وی بودم و امیدوارم فیلم را پسندیده باشید.

کوروش سلیمانی مطرح نمود: پوراحمد از معدود هنرمندانی است که به شرافت هنر ایمان دارد و دغدغه مسایل روز را دارد. همین مساله باعث شد بعد از همکاری در اتوبوس شب با وجودی که نقشم در این فیلم کوتاه بود، پذیرفتم که در فیلم حضور داشته باشم.

پژمان بازغی درباره ایفای نقش منفی در فیلم مطرح نمود: نقش امیر اصلا بی هویت نیست چون او دارد جوانی دنیا را تصویر می نماید و همان کثافتی را که نمی توانیم در زندگی مادر و عموی ترمه ببینیم، در زندگی امیر می بینیم. او می تواند گذشته پدر و مادر و عموی ترمه باشد.

قائم مقامی تیز درباره بودجه فیلم شرح داد: بودجه فیلم کاملا شخصی است، 60 درصد از من، 39 درصد آقای پوراحمد و 10 درصد رفیق آقای پوراحمد، بنابراین نه بودجه ای از فارابی و حوزه هنری گرفته ایم و نه از رانتی استفاده کردیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عذرخواهی پوراحمد از تاریخ سینما، انتها تیغ وترمه تغییر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی پوراحمد از تاریخ سینما، انتها تیغ وترمه تغییر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید