روزانه 300 بیمار قلبی فوت می نمایند

به گزارش خبرنگاران، محمد آقاجانی، در مراسم بیست سال پژوهش و مشارکت مردمی در ارتقا سلامت، مطالعه قند و لیپید ایران، اضافه نمود: توسعه شهر نشینی و تغییر عادات زندگی باعث افزایش بیماری های واگیر شده است و همه کشورها درگیر این مسئله به عنوان یکی از مسائل اقتصادی و اجتماعی هستند.

روزانه 300 بیمار قلبی فوت می نمایند
  1. وی با اشاره به بیماری های قلبی، گفت: بیماری های قلبی به سبک زندگی وابسته هستند و روزانه 300 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

آقاجانی درباره بیماری های غیر واگیر، ادامه داد: تا سال 2020 بیماری های غیر واگیر علت اصلی 70 درصد مرگ و میرها در کشورهای دنیا سوم هستند و برنامه ملی کنترل بیماری های غیر واگیر از چند سال پیش آغاز و قرار است 25 درصد از مرگ های بیماری های غیر واگیر را کنترل کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با بیان اینکه طرح کنترل قند از 20 سال پیش آغاز شده است، اضافه نمود: سیگار، چاقی و دیابت، (عوامل تاثیر گذار در ابتلا به سرطان هستند.

آقاجانی با اشاره به بهبود وضعیت غذایی گفت: بهبود مواد غدایی و افزایش فعالیت بدنی سبب کاهش مرگ ها شده است و توانمند سازی اقشار ضعیف سبب کاهش عوامل خطر شده است.

وی ادامه داد: برنامه ایران از سال 95 در شهرستان دماوند آغاز شده و این کار با هدف ارزیابی عوامل خطر و بیماری سکته مغزی و قلبی انجلم شده است؛ مرکز پژوهشکده غدد به کوهرت دماوند برای شناسایی عوامل خطر یاری می نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره سکته قلبی و مغزی، اظهارکرد: این دو بیماری عوامل اولیه مرگ و میر هستند و طرح 247 و 724 به صورت شبانه روزی انجام می شوند، هر کدام از این طرح ها در دو بیمارستان خدمات ارائه می دهند . و هشت مرکز در شهر تهران برای اجرای طرح 247 در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روزانه 300 بیمار قلبی فوت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه 300 بیمار قلبی فوت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید