درز اطلاعات شخصی 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس

به گزارش وبلاگ 14 ستاره، اطلاعات شخصی 1.3 میلیون کاربر شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس به اینترنت درز نموده و از یک انجمن هکری معروف سردرآورده است.

درز اطلاعات شخصی 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس

به گزارش وبلاگ 14 ستاره به نقل از ایسنا، اطلاعات شخصی لو رفته کاربران کلاب هاوس شامل نام، نام پروفایل شبکه اجتماعی و جزییات دیگر است.

کلاب هاوس درباره این گزارش اظهارنظر ننموده است اما اطلاعات فاش شده می تواند خلافکاران سایبری را قادر سازد به وسیله عملیاتهای فیشینگ یا سرقت هویت، کاربران را هدف بگیرند.

اپلیکیشن کلاب هاوس که ورود به آن تنها با دعوت امکان پذیر است، به کاربران امکان می دهد به بحث درباره موضوعات مختلف در مکالمات صوتی یا اتاقها بپردازند و اخیرا 10 میلیون کاربر هفتگی فعال گزارش نموده است. کلاب هاوس به تازگی سرگرم مذاکره برای تامین اقتصادی است که ارزش این شرکت را به چهار میلیارد دلار خواهد رساند.

گزارش اخیر درباره درز اطلاعات شخصی کلاب هاوس، جدیدترین نمونه از مواردی است که طی یک هفته گذشته گزارش شده اند. سایبرنیوز در ششم آوریل گزارش نموده بود آرشیو اطلاعات 500 میلیون پروفایل لینکدین در یک محفل هکری معروف به فروش گذاشته شده است اما لینکدین در یک پست وبلاگ اظهار داشت این واقعه رخنه اطلاعاتی نبوده و شامل اطلاعات خصوصی پروفایل اعضای این شبکه اجتماعی نبوده است.

اطلاعات به فروش گذاشته شده، مجموعه ای از اطلاعات شماری از وب سایتها و شرکتها است. ظاهرا یک هکر در کوشش برای فروش این اطلاعات به مبلغ چهار رقمی و دریافت پول در قالب بیت کوین بوده است.

چند روز پیش از آن فیس بوک اظهار داشت عوامل خلافکار اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی را که در سپتامبر سال 2019 با بهره برداری از نقص ابزار همگام سازی تماسها در پلتفرم فیس بوک جمع آوری شده بود را به دست آورده اند. سخنگوی فیس بوک اظهار داشت این شبکه اجتماعی به بیش از 530 میلیون نفری که اطلاعاتشان از این طریق به دست هکرها افتاده است و اخیرا در یک پایگاه داده قابل دسترس شده است، اطلاع نداده و قصد ندارد چنین کاری را انجام دهد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، پل پرودهوم، تحلیلگر شرکت امنیت اطلاعات اینت سایت به اینسایدر گفت: اطلاعات فاش شده اهمیت دارند زیرا عوامل خلافکار می توانند به وسیله اطلاعات کارمندان، به شرکتها حمله نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "درز اطلاعات شخصی 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درز اطلاعات شخصی 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید