آوار بحران کرونا بر سر گردشگری و سفر به روایت آمار و ارقام

به گزارش وبلاگ 14 ستاره، 12 میلیون شغل ازدست رفته در دو بخش سفر و هتلداری، 314 میلیارد دلار زیان خطوط هوایی، زمین گیر شدن 2700 هواپیما و ورشکستگی و اخراج تنها چند نشانه از بحرانی است که با شیوع کرونا دامن صنعت گردشگری را در آمریکا گرفته است.

آوار بحران کرونا بر سر گردشگری و سفر به روایت آمار و ارقام

به گزارش وبلاگ 14 ستاره به نقل از فوربس، با فراگیر شدن بیماری کووید-19 در دنیا تمام برنامه ها و برنامه ریزی ها برای سفر و گردش رفتن ناگهان متوقف شد و اعمال قرنطینه همه مردم را به ماندن در خانه ها ناچار کرد. از آنجا که چشم اندازی امیدبخش درباره زمان احتاقتصادی خاتمه یافتن بحران کرونا وجود ندارد و کسی نمی داند می تواند با خیال راحت با هواپیما راهی سفر شود یا نه، آنچه می ماند ورشکستگی شرکت های هوایی و اخراج صدها هزار و میلیون ها کارمند است.

اگر همچنان نمی دانید بحران کرونا چه بر سر دو صنعت گردشگری و هوایی آورده است، به این شش عدد و رقم بیشتر دقت کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید:

8 میلیون: این آمار شغل هایی است که فقط در صنعت سفر ایالات متحده تا خاتمه ماه آوریل (10 روز دیگر) از دست می رود. تا امروز بیش از 22 میلیون نفر در آمریکا کار خود را از دست داده اند و هر هفته دست کم پنج میلیون نفر دیگر به این آمار افزوده می شود. خرده فروشی، بخش سرگرمی و پذیرایی و مهمان داری هم سخت از شیوع کرونا آسیب دیده اند و هر روز تعداد بیکاران بیشتر و بیشتر خواهد شد.

4 میلیون: بر اساس آمار اتحادیه هتل ها و مراکز اقامتی آمریکا، صنعت هتلداری در آستانه رسیدن به مرز چهار میلیون بیکار است و 70 درصد کارمندان هتل ها یا اخراج شده یا به مرخصی اجباری رفته اند. کارکنان هتل ها و مراکز اقامتی با این فرایند هر هفته 2.4 میلیارد دلار دستمزد را از دست می دهند.

314 میلیارد دلار: این رقم هم ارز درآمدی است که صنعت هوایی دنیا در سال 2020 از دست خواهد داد؛ 55 درصد کاهش نسبت به سال 2019. از سوی دیگر، صنعت مسافرت آمریکا در آستانه یک زیان اقتصادی 519 میلیارد دلاری است که به یک ضرر هنگفت 1.2 تریلیون دلاری در اقتصاد آمریکا منجر می شود. در واقع، تاثیر منفی شیوع کرونا بر بخش سفر و گردشگری 9 برابر بیش از تاثیری است که حمله های تروریستی 11 سپتامبر 2001 بر این بخش وارد آورده بود.

95085: این تعداد مسافرانی است که روز پنجشنبه 16 آوریل از گیت های امنیتی فرودگاه های سراسر آمریکا گذشتند. سال گذشته در همین روز 2.6 میلیون مسافر آمریکایی در فرودگاه ها کارت پرواز گرفته بودند.

44 درصد: در اوج بحران کرونا در آمریکا 2711 هواپیما زمین گیر شده اند که هم ارز 44 درصد کل هواپیماهای موجود در فرودگاه های ایالات متحده است. در خاتمه ماه دسامبر 2019، فقط پنج درصد هواپیماها بدون استفاده بودند.

25 میلیارد دلار: این تمام رقمی است که دولت دانلد ترامپ متعهد شده به صنعت هوایی آمریکا از بسته حمایت اقتصادی دو تریلیون دلاری کمک کند. 10 شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکا از جمله امریکن ایرلاینز و یونایتد ایرلاینز پس از چند دور مذاکره سخت و فشرده پذیرفتند این کمک ناچیز را از دولت آمریکا قبول کنند، البته با این شرایط: 90 درصد کارمندان را تا سپتامبر نگه دارند، 30 درصد پول دریافتی را تا 10 سال آینده بازپس دهند و دستمزدها را تا دو سال آینده محدود کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "آوار بحران کرونا بر سر گردشگری و سفر به روایت آمار و ارقام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آوار بحران کرونا بر سر گردشگری و سفر به روایت آمار و ارقام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید